• +420 721 485 602
  • info@srovnejkopyta.cz

Konzultace a semináře

Konzultace a semináře

Konzultace a focení kopyt. Pokud si chcete ověřit, zda jsou kopyta vašeho koně ve fyziologickém tvaru, nabízím možnost konzultace ve vaší stáji, focení všech kopyt a následné posouzení z domova. Zpracované fotografie a videa zasílám s komentářem emailem majiteli k archivaci.

Cena konzultace a focení kopyt je 1 000 Kč/kůň. Konzultace obsahuje krátký úvod do anatomie, uvedení důležitých souvislostí, následné focení, zpracování fotek a odeslání fotek s komentářem majiteli. Při větším počtu koní ve vlastnictví jednoho majitele sleva, dle počtu koní.

Konzultace a posouzení kopyt ONLINE z kvalitních fotek pořízených majitelem koně 500 Kč/do 60 minut.

Semináře na naší farmě v Soběslavicích. Termíny jsou domlouvány individuálně v počtu 3 – 4 osob na seminář. Neváhejte nás kontaktovat.

Zájemcům, kteří se zúčastní semináře, nabízím možnost:

  • účastnit se praktické části kurzu opakovaně zdarma
  • zapůjčit si knihu KOPYTA zdarma oproti vratné záloze

Průvodce péčí o bosá kopyta pro majitele koní včetně ukázky fyziologického P3Trimu rekreačních koní žijících na pastvinách

Někteří zahraniční vědci a koňští profesionálové začali v posledních letech detailněji zkoumat koňská kopyta. Umožňují nám tak postupně chápat nové souvislosti, které byli v minulosti těžko odhalitelné. Pomocí moderních zobrazovacích technologií a disekcí společně s dlouhodobým pozorováním proměn kopyt koní pohybujících se po různém povrchu s různou zátěží, včetně koní divokých, se tak daří porozumět koňským kopytům a jejich funkci lépe, než kdy dřív.

Na naší malé rodinné farmě chováme čtyři koně různých plemen k rekreačním účelům o jejichž kopyta se sami staráme s velmi dobrými výsledky již více než 10 let. Používáme fyziologický trim, který je v souladu s nově nabytými poznatky zahraničních vědců a trimerů (např. R. Bowker, P. Ramey). Jelikož vzdělání v kopytní problematice pro majitele koní není v ČR prozatím rozšířené a dostupné, rádi bychom se podělili o naše zkušenosti formou seminářů pro jednotlivce a malé skupiny zájemců.

Seminář je vhodný pro majitelé koní, kteří se začínají orientovat v kopytní problematice či pro majitele koní, kteří absolvovali Kurz specializované průpravy na Veterinární fakultě v Brně a rádi by si kopyta svých koní v budoucnu upravovali sami (či jiné vzdělání, které je dle zákona opravňuje upravovat kopyta svých koní).

Témata semináře:

– náš příběh

– pohled na historii a současnost úpravy kopyt koní

– trochu anatomie

– jak rozlišit funkční a nefunkční kopyto

– co je to P3Trim

– ukázka trimování našich 2 koní – včetně focení kopyt a vyhodnocení fotografií

Předpokládaná délka semináře: 10 – 17 hod.

Maximální počet účastníků na jeden seminář: 4 osoby

Cena: 1 600 Kč/ osoba

Místo konání: Soběslavice u Turnova

Více informací a registrace na info@srovnejkopyta.cz

Učební pomůcky